Pakalpojumi

Implantoloģija

Implantoloģija ir vismodernākā un daudzsološākā zobārstniecības joma, kas ļauj veiksmīgi un droši atrisināt trūkstošo zobu problēmu jebkura vecuma pacientiem.


Implantācijas priekšrocības:

  • viena zoba vai zobu grupas atjaunošana, neskarot blakus esošos zobus;
  • zaudētos zobus var atjaunot jebkurā zobu rindas vietā un dažāda garuma;
  • iespēja uz balsta implantiem uzlikt tiltiņus;
  • droša izņemamo protēžu fiksācija ar implantu palīdzību;
  • ļauj atslogot pārmērīgu slodzi no blakus esošajiem zobiem un tādējādi tos saglabāt;
  • novērš kaula atrofiju izrautā zoba vietā, ļauj saglabāt kaulaudu līmeni;
  • mākslīgā zoba tilpums uz implanta nepārsniedz dabīgā zoba tilpumu;
  • implanti kalpo vairākas reizes ilgāk nekā zobi ar kroņiem;
  • nodrošina kvalitatīvu košļāšanu un skaistu smaidu.

Implants ir zoba mākslīgā sakne uz titāna bāzes, kas tiek implantēts cilvēka mutes audos. Implants darbojas kā zaudētā zoba sakne, citiem vārdiem sakot, tas ir pamats mākslīgajam kronim. Implantācijas vēsture ir ļoti plaša - līdz šim ir veikti daudzi pētījumi par implantiem, ir piedāvāti daudzi implantu dizaini, dažādi materiāli, kā arī pētīta materiālu mijiedarbība ar ķermeņa audiem. Lielākā daļa implantu ir izgatavoti no titāna. Šī materiāla izvēle ir balstīta uz tā unikālo bioloģisko saderību ar organisma audiem, pateicoties kurai nav implanta noraidījuma. Turklāt titāna implants ir izturīgs un stabils materiāls.


Izvēloties implantus, ļoti svarīga ir individuāla pieeja - katrs implantācijas gadījums ir atšķirīgs, tāpēc mūsu speciālisti pirms implantācijas operācijas veikšanas veic rūpīgu pacienta zobu un mutes dobuma izmeklēšanu un analīzi, lai sastādītu pacientam piemērotu operācijas plānu.


Ir divas implantu ievietošanas metodes:


Klasiskā implantācija. To veido trīs secīgi posmi (trīs vizītes pie zobārsta, neskaitot sagatavošanās vizītes). Pirmais posms ir visgrūtākais un laikietilpīgākais - implantu ievieto kaulaudos trūkstošā zoba vietā. Pēc tam seko implanta ieaugšanas periods, kura laikā implants blīvāk pārklājas ar kaulu un notiek mīksto audu sadzīšana. Ja tiek veikta augšējo zobu implantācija, ieaugšanas periods parasti ir 4 mēneši, ja apakšējo zobu - 3 mēneši. Pēc tam otrajā posmā tiek uzstādīts balsts, kas tiek ieskrūvēts implantā un kalpos kā balsts kronītim. Arī otrajā posmā tiek noņemts nospiedums, lai izgatavotu kroni. Visbeidzot, trešais posms ir kroņa uzlikšana uz balsta.


Tradicionālās implantācijas gadījumā. Anestēzijā tiek veikts smaganu iegriezums, implantu ievietošanas vietā tiek atsegts kauls, soli pa solim tiek izveidots caurums implantam, tas tiek ieskrūvēts un smaganas tiek sašūtas. Pēc 5-10 dienām šuves noņem. Pēc implanta ieaudzēšanas, pēc 3-4 mēnešiem, smaganā tiek izveidots caurums, caur kuru ieskrūvē gingivoformeru - īpašu elementu smaganu veidošanai topošā mākslīgā zoba vietā.


Osteoplastika


Ja zobs trūkst ilgu laiku vai iekaisuma procesu dēļ, kauls zaudē savu apjomu un īpašības. Mūsu klīnikas speciālisti spēj tikt galā ar šīm problēmām, izmantojot osteoplastiku:

mērķtiecīga kaula reģenerācija

atvērta un slēgta sinusa pacelšana

kaulu bloku transplantācija.


No visiem veidiem, kā atjaunot trūkstošo zobu, implants ir vislabākā izvēle.

Kontakti

Adrese:

Kr.Barona 33a,

Rīga LV-1011, Latvija


Kontakti:

Tālrunis: +371 66002528

Mobilais: +371 22330642

E-pasts: info@maxilla.lv


Darba laiks:

Darba dienas: 9.00 - 20.00

Brīvdienās: slēgts